MOTED 8. Dönem Başkanı Başarı Erbaş Seçildi

MOTED 8. Dönem Başkanı Başarı Erbaş Seçildi

Motosiklet Endüstrisi Derneği’nin (MOTED)
8. Dönem Başkanı Başarı Erbaş Seçildi

Motosiklet Endüstrisi Derneği’nin (MOTED) bu yıl yapılan Olağan Genel Kurul toplantısında yeni dönem başkanlığına Başarı Erbaş seçildi. MOTED Başkanı Erbaş, üyelere yaptığı konuşmasında hem sektörü değerlendirdi hem de yeni dönem planlarını açıkladı. Motosiklet Endüstrisi Derneği’nin (MOTED) 21 Şubat’ta yapılan Olağan Genel Kurul toplantısında MOTED Başkanlığı görevini devralan Başarı Erbaş, sektörle ilgili değerlendirmelerini MOTED üyeleriyle paylaştı. 2018 yılında yapılan sosyal sorumluluk projelerine hız kesmeden devam edeceklerini belirten Erbaş, MOTED üyelerinin birçoğunda güvenli sürüş eğitim merkezleri olduğuna dikkat çekerek bu eğitim merkezlerinin yaygınlaştırılması, altyapı eksikliklerinin giderilmesi ve yeni projelerin hayata geçirilmesiyle konusunda aksiyon planları üzerinde çalışmaya başladıklarını ifade etti.

Ehliyetlerde B Planı

MOTED ’in B Planı olan 2020 yılında B sınıfı ehliyetler ile 125cc ye kadar olan motosikletlerin kullanılabilmesiyle ilgili gerekli çalışmaların başlatılacağını belirten Erbaş, ‘’MOTED olarak Avrupa’da gündemde olan bu gelişmenin Türkiye’de de uygulanabilmesi için gerekli alt yapı çalışmalarını ilgili kurumlar ile birlikte yürütüleceğiz.’’ dedi. Son dönemde sektörde yaşanan daralmaya rağmen İstanbul’da gözlenen %5 büyümenin umut verici olduğunu belirten MOTED Başkanı Başarı Erbaş, son dönemdeki satış trendlerinin Türkiye’de ağırlıklı olarak %32 ile 101-125 cc ve %31 ile 0-50cc aralığındaki motosikletler yönünde olduğunu sözlerine ekledi.

Başarı Erbaş Hakkında

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu olan Başarı Erbaş, çalışma hayatına 1991-1998 yılları arasında yurt dışında proje yöneticisi olarak başladı. 1998 yılında Mimar – Proje Yöneticisi olarak Borusan Otomotiv Grubu bünyesine katıldı. Borusan Otomotiv’de sırasıyla QMA ve Kullanılmış Oto Delegeliği, 6 Sigma Siyah Kuşak Proje Yöneticiliği ve Land Rover Pazarlama Birim Yöneticiliği görevlerini üstlendi. Evli ve iki çocuk babası olan Başarı Erbaş, 2011 yılından bu yana Borusan Otomotiv BMW Motorrad Marka Müdürü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

1.3.2020